Mikołajki w naszym przedszkolu

Mikołajki to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Przedszkolaki z wielkim przejęciem oczekiwały na odwiedziny św. Mikołaja. Liczyły na to, że staruszek z dalekiej Laponii odwiedzi nasze przedszkole, a może nawet przywiezie ze sobą jakieś podarki. Właściwie cały dzień okazał się być niezwykłą niespodzianką. Co prawda Mikołaj nie dał rady spotkać się z dziećmi osobiście, przecież ma bardzo dużo pracy w okresie przedświątecznym. Natomiast w czasie, kiedy dzieci zajęte były przygotowaniami do obchodów jego święta, zostawił dla wszystkich przedszkolaków listy, zadania do wykonania, a nawet drobne upominki. To była dopiero radość. Dzieci wysłuchały historii tego, skąd wziął się zwyczaj obdarowywania się mikołajkowymi prezentami, szukały skarbów w worku Mikołaja, a nawet tworzyły niespodzianki, które na koniec umieściły w mikołajkowej skrzynce pocztowej. To był dzień pełen wrażeń, który na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka.