“Odpalamy grudniowe pomaganie!”

W naszej szkole grudzień obfituje w liczne działania charytatywne, ćwiczące "mięsień dobra" 🙂

Poniżej zamieszczamy informacje o akcjach, w których bierzemy udział. Wszystkich, którzy mają życzenie wesprzeć Potrzebujących, zapraszamy do współpracy!

1. AKCJA "Pomoc Rodakom"

*Czas trwania akcji: do 6.12.2022 r.

*Co można zrobić: zbieramy żywność długoterminową, znicze (białe i czerwone) oraz karki z życzeniami świątecznymi (najlepiej własnoręcznie zrobione przez dzieci, koniecznie wypisane)
można też wziąć udział w akcji Samozdjęcie. Polega ona na zrobieniu zdjęcia z napisem "Pamiętamy", "Wesołych Świąt", "dziękujemy" itp. Fotografie zostaną wywołane i dostarczone wraz z paczkami naszym Rodakom.
Zdjęcia proszę przesłać na adres: fundacjalexlupus@gmail.com

2. AKCJA "Artykuły higieniczne dla seniorów z powiatu toruńskiego"

*Czas trwania akcji: do 7.12.2022 r.

* Potrzebne artykuły: szampony, odżywki, żele pod prysznic, nawilżające chusteczki , chusteczki higieniczne, pasty do zębów, kremy do rąk i ciała, waciki do demakijażu, proszki do prania, płyny do płukania oraz środki czystości.

3. AKCJA "Pomagamy Ukrainie"

*Czas trwania akcji: do 16.12.2022 r.

*Potrzebne artykuły: ciepła odzież dla dzieci i dorosłych (także używana)
śpiwory, koce, karimaty, namioty, power banki, baterie AAA/AA, akumulatory, agregaty prądotwórcze dowolnego typu, zasilacze UPS, krótkofalówki, latarki (czołówki), kuchenki gazowe, turystyczne, garnki żeliwne, których można używać nad ogniskiem, menażki, żywność łatwa do przygotowania ( np. w puszkach, zupki, batony energetyczne, orzechy, suchary, suche pierniki), leki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne (z paracetamolem i ibuprofenem) oraz tabletki na ból gardła - środki bez recepty.

4. AKCJA "Wigilia dla bezdomnych" - Przyłączamy się do szlachetnego działania na rzecz bezdomnych i uzależnionych oraz ich rodzin, wspierając - tak jak w zeszłym roku, - Fundację "Wszystko jest możliwe", która organizuje Wigilię dla osób wykluczonych społecznie.

*Czas trwania akcji: do 21.12.2022 r.

*Zbieramy: długoterminową żywność,
termosy na napoje, rękawiczki i szale oraz czapki (tym razem niech to będzie nowa odzież),
kawę i herbatę oraz słodycze.

Klasy szóste przygotowują kartki świąteczne z życzeniami do paczek, które zostaną przekazane 21 grudnia.
Koordynatorem akcji jest Magdalena Nowak.

Dary przynosimy do szkoły i składamy przy holu przy automacie z jedzeniem (parter).