Polska – nasz wspólny dom. Dzień Niepodległości Iskierek

• 7
  • 3
  • 9

Z okazji tego Dnia rozprawiały, jak nazywa się nasza ojczyzna, o barwach narodowych i przekładały to na proste działania. Malowały listki, by stworzyć elementy dekoracji. W czwartek było uroczyście. Wszyscy mieli odświętne stroje, a sala wypełniła się barwami narodowymi. Dzieci odsłuchały fragmentu Hymnu i spróbowały na chwilkę przyjąć należną postawę, by uczyć się malutkimi kroczkami szacunku dla symboli. Temat obchodzonego Święta trudny dla najmłodszych, więc Iskierki skupiły się na zapamiętaniu nazwy ojczyzny i poczuciu w serduszkach jej znaczenia. Mówiły zatem o znaczeniu domów rodzinnych dla każdego, a później w oparciu o symboliczny dom i barwy narodowe starały się zrozumieć, że Polska to domek nas wszystkich. Wybrały się w plener i rozglądając wokół rozprawiały o pięknie naszej ojczyzny. Każdy odnalazł w naturze coś, co jego zdaniem jest cenne i zamieścił w swoim narodowym domku. Wszystko stworzyło wystawę na tablicy w holu przedszkola. Iskierki zapamiętały, że nasza ojczyzna to Polska, zatem osiągnęły cel na miarę swoich możliwości.