“Rodzinne drzewko szczęścia” – zajęcia w grupie “Słoneczka”.

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

29 maja w grupie "Słoneczka" miały miejsce kolejne zajęcia rodzinne. Tym razem Zuzka i jej mama uczyły wszystkich oraz pomagały, przygotować niespodziankę na Festyn Rodzinny. Dzieci rozmawiały o tym, jak wielkie znaczenie ma rodzina. O szacunku, wdzięczności i miłości wobec mamy, taty oraz rodzeństwa. Opowiadały o swoich najbliższych. w tym dniu dodały do "Słowialni" bardzo trudny wyraz : "genealogia". Największą część zajęć spędziły jednak na twórczym działaniu, które pochłonęło wszystkich bez reszty. Dzieci nawlekały, sznurowały, przyklejały i komponowały w całość upominki dla rodziców. Pięknie pracowały krok po kroku pod okiem mamy Zuzki oraz niekiedy Zuzi. Wszystkiemu towarzyszył uroczy gwar i piosenki o mamie i tacie. Z tych pięknych prac powstała wystawa w holu przedszkolnym. Natomiast po piątkowym festynie, wszyscy rodzice "Słoneczek" zostali obdarowani uroczymi, "Rodzinnymi drzewkami szczęścia". Jak wszystkie, dotychczasowe zajęcia rodzinne, pomysł Zuzki i jej mamy był fantastyczny.