“Sekrety baniek mydlanych” – projekt Iskierek i Kotków z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Toruniu

• 1
  • 1a
  • 2
  • 2b
  • 3
  • 3a
  • 3b
  • 3bb
  • 3c
  • 3e
  • 4
  • 5
  • 5a
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Iskierki zaprosiły dzieci z innego przedszkola do wspólnej realizacji tematu metodą projektu. Każda grupa wykorzystała zachwyt bańkami mydlanymi i starała się odkryć takie ich sekrety, jakie ustaliła podczas planowania działań. Zarówno Iskierki jak i Kotki fantastycznie bawiły się podczas swoich realizacji. Grupy miały mnóstwo pomysłów na bańkowe sekrety, począwszy od tego, skąd się biorą ich kolory, poprzez to, jak się tworzą po rozwikłanie sekretu dlaczego pękają. Samo słowo "sekret" było też radosną zabawą, bo wyjaśnienie znaczenia przyniosło czasem zaskakujące stwierdzenia przedszkolaków. Były eksperymenty, doświadczanie, wnioskowanie i oczywiście chlapanie! Oj to dzieci lubią bez wątpienia. Choć nie tylko dzieci. Panie również dzieliły się swoją radością z podjętej, mokrej współpracy. Nie zabrakło też baniek "zatrzymanych" w malarskich interpretacjach.  U Kotków farbą, a Iskierek mokrą kredą. Fantastyczne doświadczenie dla dzieci i pań. Wspólna radość i międzyprzedszkolna współpraca. Oczywiście międzygrupowa wymiana relacji i refleksji. Dzięki współczesnej technologii grupy spotkają się tym razem online.