Sprawozdanie z działalności Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 23 w Toruniu za rok szkolny 2015/2016 na dzień 31.08.2016r.

Zgodnie z Regulaminem Rady Rodziców z dnia 19.09.2007 roku, w dniu 17.09.2015r. ukonstytuowało się Prezydium Rady Rodziców. Uchwałą nr 1/2015 przewodniczącą Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców –  p. Hanna Materna

Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców – p. Iwona Mieczkowska

- Skarbnik Rady Rodziców – p. Agnieszka Turska

- Sekretarz Rady Rodziców - p. Beata Janowska

W skład komisji rewizyjnej uchwałą nr 2/2015 wybrane zostały  Panie   Karolina Zakrzewska i  Marzanna Grapatyn

Uchwałą nr 3/2015 dokonaliśmy uzgodnienia wysokości składki na RR w kwocie 40 zł.

Przez cały dotychczasowy okres kadencji realizowaliśmy cele i zadania Rady Rodziców z najwyższą starannością. Rada Rodziców zbierała się kilkakrotnie w celu wywiązywania się ze swoich zadań, do których należą między innymi:

1. Ścisła współpraca ze szkołą za pośrednictwem Prezydium i klasowych przedstawicieli klas.
  2. Współudział w bieżącym perspektywicznym programowaniu pracy szkoły.
  3. Pomoc w doskonaleniu organizacji i warunków pracy szkoły.
  4. Pobudzanie i organizowanie form aktywności rodziców na rzecz wspomagania,  realizacji celów i zadań szkoły.
  5. Opiniowanie:

- programu wychowawczego na rok szkolny 2015/2016,   uchwała nr 4 z dnia 29.10.2015r.

- zestawu podręczników na rok szkolny 2015/2016,, uchwała nr 5 z dnia 29.10.2015r.

- przyjęcia Szkolnego Programu Wychowania i Profilaktyki, uwzględniającego zmiany przepisów obowiązujących od 01.03.2016r., uchwała nr 7 z dnia 18.05.2016r.

1. Dofinansowaliśmy Bibliotekę Szkolną, kwotą 500 zł na cały rok szkolny 2015/2016 ( 50zł x10 mc)  w celu uzupełnienia w nowości wydawniczych dla  uczniów naszej szkoły,  uchwała nr 6 z dnia 13.01.2016r.

W październiku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym ślubowaniu klas pierwszych. Z tej okazji  uczniowie otrzymali od RR dyplomy pasowania na ucznia oraz birety.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu wszystkich Rodziców złożyliśmy nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania i wyrazy uznania za ich pracę, przekazując tort oraz kwiaty na ręce Pani Dyrektor.

Dzięki zgromadzonym środkom finansowym udało się sfinansować: tarcze szkolne, listy gratulacyjne i dyplomy, birety, nagrody na konkursy np. plastyczny, Mikołajki czekoladowe,  Lody z okazji Dnia Dziecka, pączki na Tłusty Czwartek, nagrody książkowe na koniec roku szkolnego, materiały diagnostyczne dla klas I, III i V, ponadto  lody z okazji Dnia Dziecka.

Dodatkowo sfinansowane zostały  nagrody  za 100% wpłat na RR w Klasach 1 D i 4 A .

Prezydium Rady Rodziców włączyło się w rozmowy w ramach Forum Aktywnych Rodziców Torunia w roku szkolnym 2016/2017, proponując następującą tematykę:

1. Bezpieczeństwo uczniów w szkołach.
  2. Organizacja zajęć poza lekcyjnych na terenie szkoły.
  3. „ Rodzice bliżej szkoły” – propozycje zaangażowania RR  w życie szkoły.
  4.  Psychologia w życiu Rodziny – Jak radzić sobie z różnego typu stresem np.  zawodowym, osobistym  aby ochronić nasze Dzieci?
  5. Wymiana doświadczeń z organizacji pracy  RR.

Uczestniczyliśmy w uroczystych akademiach, które odbywały się w szkole. Korzystaliśmy  z zaproszeń na zajęcia otwarte, konkursy i prezentacje efektów programów realizowanych  w szkole. Czynnie uczestniczyliśmy w organizacji Bożonarodzeniowego Koncertu Charytatywnego oraz w Pikniku Rodzinnym.

Z inicjatywy Prezydium RR, podjęte zostały działania mające na celu zebranie anonimowych ankiet dotyczących przeznaczania środków finansowych na rzecz Rady Rodziców.   W  następstwie 215 Rodziców określił na co chcieliby  przeznaczyc środki z RR:

a)      Organizacja imprez dla dzieci w naszej szkole (np. koncerty, widowiska) – 190 osób (88%)
b)      Dofinansowanie rozbudowania monitoringu w naszej szkole                     - 105 osób (49%)
c)       Sfinansowanie wymurowania grilla przy Zielonym Zakątku                        - 69 osób (32%)
d)      Nowości książkowe do Biblioteki                                                                      - 172 osoby (80%)
e)      Inne propozycje:

- materiały , wyposażenie edukacyjne - 2

- remont podłoża na placu zabaw - 5

- upominki za udział w konkursach (nie tylko nagrody dla zwycięzców) -1

- zmiana głośnego dzwonka na cichą melodię - 1

- szafki dla dzieci - 1

- nagrody na konkursy – 3

- wycieczki – 2

- rajd rowerowy - 1

- imprezy okolicznościowe np. Dzień Dziecka – 2

- dodatkowe zajęcia dydaktyczne -1

- napoje do obiadów - 1

- wymiana krzeseł - 1

Pozostajemy z ciągłym kontakcie za pośrednictwem między innymi  adresu email rada_rodziców@poczta.onet.pl w celu poprawy komunikacji z rodzicami oraz bierzemy czynny udział w przekazywaniu bieżących informacji Rodzicom poprzez Dziennik Elektroniczny.

………………………………………………

Sprawozdanie  sporządziła Hanna Materna