“Tradycja wciąż świeża”. Tłusty czwartek u “Gwiazdek”

• 1
  • 20
  • 21
  • 23

20 lutego pachniało w sali "Gwiazdek" słodką tradycją. Czym jest pączkowanie dzieci badały w ubiegłym roku  z  "Rybkami" z Mikołajek. W tym roku bawiły się tradycją matematycznie i plastycznie. Robiły kule, malowały i oddały się pełnemu wrzawy i artystycznej pasji dekorowaniu "pączków". "Gwiazdki", jak prawdziwi cukiernicy z dużą i niełatwą precyzją wycinały drobne elementy w geometrycznych kształtach i naklejały na swoich kulach. Powstały niepowtarzalne, nieustannie świeże pączki, które grupa wyeksponowała w holu przedszkola. Nie mogło jednak zabraknąć prawdziwego poczęstunku. Rozkoszy dla podniebienia było tyle, że wystarczyło na cały dzień. Były i pączki w czekoladzie o smaku toffi, i posypane cukrem, "Gwiazdki" mają w grupie Bartka, który zaskoczył wszystkich, przynosząc takie tradycyjne, stwierdzając głośno : "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek !". Było aktywnie, wesoło i słodko.