Trzecia rocznica współpracy “Gwiazdek” i “Zdobywców”. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

• 9a
  • 92439572_710547719483874_4867020767612633088_n
  • B
  • C
  • D
  • E
  • F
  • G
  • I

2 kwietnia "Gwiazdki" i dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego Zdobywcy obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego obowiązującym w stroju był kolor niebieski. Dla wszystkich był to również dzień szczególny z uwagi na rocznicę trzyletniej, owocnej współpracy. Dlatego w zajęciach i wydarzeniach przywołane zostały wspomnienia tych wyjątkowych działań. Było o pierwszych krokach tej przyjaźni, wspólnych obchodach różnych świąt oraz integracji podczas zabaw i edukacji, co pokazane jest w części materiału. W czasie oglądania fotografii, "Gwiazdki miały okazję porozmawiać o różnicach między nimi a ich kolegami i zrozumieć je jeszcze lepiej. Problem autyzmu zgłębili też rodzice i wychowawcy poprzez udostępnione filmy. Nie udało się niestety zaprezentować wspólnego przedstawienia z okazji Światowego Dnia Autyzmu, ale nie zamknęło to przedszkolakom drogi do świętowania. Przez cały dzień powstawały piękne prace nawiązujące swoją tematyką do wspomnianego występu o wiośnie, filmy oraz "torty" opatrzone serdecznymi pozdrowieniami. Wszystkie te wyrazy sympatii wraz z listem, zostały przesłane "Zdobywcom". "Gwiazdki" otrzymały jako dowód przyjaźni, od Pań pracujących z ich kolegami piosenkę, przy której najczęściej bawiono się podczas wspólnych spotkań. Dzieci zatańczyły przy niej w swoich domach. Wszyscy cenimy tę współpracę. Dlatego nie poddaliśmy się okolicznościom i stworzyliśmy więź, aby uczcić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu oraz rocznicę znajomości. We wszystkich domach zagościło mnóstwo pięknych uczuć.